Välkommen till Tranås FF Herr 2018
 
Södracupen 2018
2018-01-11 22:03
På lördag är det dags för Södracupen. Vi kommer ställa upp med ett lag och vi spelar våra matcher i Dackehallen. 

Gruppspel:
13.45 Linghems SK
14.15 Torpa AIS
14.45 Motala Armeniska
15.15 Motala AIF/FK 2

Truppen:
Emil Fazilsson
Jacob Malm
Anton Segersson
Isak Segersson
Benjamin Björkegren
Alexander Afzelius
Bashar Hameed
Victor Hovbrandt
Tobias Åkesson
Martin Malvefors
Anton Schildt
Hugo Nyström

Samling: 12.00 Bredstorps IP
Bilar: Hugo, Theo, Emil, Martin

Vi ses i Mjölby!!!


Swedbank Cup 2018
2018-01-04 22:05
På lördag är det dags för Swedbank Cup 2018. Vi spelar med två lag. Spelschema hittar ni i tidigare inlägg. Vi ses i Idrottshuset på lördag.

Lag 1 Samling 08.00

Mirhad Abdijanovic
Martin Malvefors
Oliver Lindqvist
Alen Bektic
Alexander Afzelius
Victor Hovbrandt
Isac Pihl
Anton Segersson
Hugo Nyström
Theo Stensson

Lag 2 Samling 11.30

Emil Fazilsson
Kalle Erlandsson
Doan Bui
Isak Segersson
Tobias Åkesson
Benjamin Björkegren
Kadir Yilmaz
Jacob Malm
Anton Schildt
Philip Lindqvist
Bashar Hameed
Swedbank Cup 2018
2017-12-21 10:33

När: Lördagen den 6:e januari

Plats: Idrottshuset Tranås

Entre: Vuxna 50:-, Pensionär/Studerande 30:-, 18 år och yngre fri entre

Swish: Går bra i entre och kiosk dock minst 25:-/transaktion


 

Grupp 1:
09.00 Gripenbergs BK - Adelövs IK                                      Grupp 1:
09.15 Torpa AIS 2 - Tranås FF 1                                          Gripenbergs BK
09.30 Adelövs IK - Sommens AIF 1                                      Adelövs IK
09.45 Tranås FF 1 - Gripenbergs BK                                     Torpa AIS 2
10.00 Tranås FF 1 - Adelövs IK                                            Tranås FF 1
10.15 Sommens AIF 1 - Torpa AIS 2                                    Sommens AIF 1
10.30 Adelövs IK - Torpa AIS 2
10.45 Gripenbergs BK - Sommens AIF 1
11.00 Torpa AIS 2 - Gripenbergs BK
11.15 Tranås FF 1 - Sommens AIF 1

 

Grupp 2:
12.00 Sommens AIF 2 – FC Maiwand                                   Grupp 2:
12.15 Torpa AIS 1 - IFK Österbymo                                     Sommens AIF 2
12.30 FC Maiwand  - Tranås FF 2                                        FC Maiwand Tranås
12.45 IFK Österbymo - Sommens AIF 2                               Torpa AIS 1
13.00 IFK Österbymo – FC Maiwand                                    IFK Österbymo
13.15 Tranås FF 2 - Torpa AIS 1                                          Tranås FF 2
13.30 FC Maiwand - Torpa AIS 1
13.45 Sommens AIF 2 - Tranås FF 2
14.00 Torpa AIS 1 - Sommens AIF 2
14.15 IFK Österbymo - Tranås FF 2

 

Kvartsfinaler:

14.45 1:a grupp 1 – 4:a grupp 2

15.00 2:a grupp 1 – 3:a grupp 2

15.15 1:a grupp 2 – 4:a grupp 1

15.30 2:a grupp 2 – 3:a grupp 1

 

Semifinaler:

16.00 Vinnare kvartsfinal 1 – Vinnare kvartsfinal 4

16.30 Vinnare kvartsfinal 2 – Vinnare kvartsfinal 3

 

Final:

17.15 Vinnare semifinal 1 – Vinnare semifinal 2

Kommande matcher
Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från föreningen
Tranås Fotbollförening, 15/01 16:31 
Tranås Fotbollförening, 15/01 11:22 
Tranås Fotbollförening, 12/12 14:34 
Tranås Fotbollförening, 28/11 23:31 
 
 
 
Start 11:an